Попре постiйний штурм Майдана силовиками протестувальники вистояли

Среда, февраля 19, 2014 11:01

Всю минулу ніч на Майдані тривало протистояння силовиків і протестувальників. У центрі Києва зосереджені кілька тисяч співробітників “Беркута” та Внутрішніх військ. Протестувальників на Майдані більше 10 тисяч, передає ЛігаБізнесІнформ.
Силовики впритул підійшли до барикад Майдану з боку Європейської площі і вулиці Інститутської. Також вони зайняли позиції на даху Глобуса і намагалися обійти Майдан з боку консерваторії. Силовики застосували водомети, намагаючись погасити підпалені барикади. Також силовики намагалися таранити барикади БТРом, але техніку спалили за кілька хвилин, закидавши коктейлями Молотова. Крім того, був пошкоджений ще один БТР і водомет.
Близько опівночі силовики зробили спробу штурму, але самооборона перейшла в контратаку і нападники відступили. Крім того, силовики підпалили зсередини будівлю Будинку профспілок, більшість приміщень сильно пошкоджено вогнем, активістів вдалося евакуювати. Медичний пункт, що розміщувався на 3 -му і 4 -му поверхах, перенесли в Михайлівський собор. Також згоріли кілька наметів на Майдані.
За інформацією активістів, в Київ їдуть протестувальники з багатьох областей, але більшість в’їздів до Києва перекрито. За попередньою інформацією, в’їхати до столиці можна тільки по Житомирській трасі. Метрополітен раніше закритий, київські власті закликали оголосити сьогодні вихідний.
За інформацією очевидців, в центрі Києва на вулицях Великої Житомирської та Володимирської всю ніч ходили натовпи озброєних тітушек, одягнених як самооборона Майдану, які обстрілювали автомобілі та нападали на перехожих.
Ближче до ранку силовики активізувалися , знову почали заливати водою барикади. Протестуючі закидали їх бруківкою , несли до барикад все, що може горіти. Силовикам вдалося дещо відтіснити протестувальників.
Нагадаємо, 18 лютого, в урядовому кварталі Києва відбулися запеклі зіткнення між учасниками антиурядової акції протесту і силами МВС. За даними МОЗ, в зіткненнях постраждали більше 200 осіб, госпіталізовано понад 100, загинули не менше 11 людей. За даними медиків Майдану, госпіталізовано близько 1000 чоловік. Увечері того ж дня силовики почали зачистку площі Незалежності, на якій зібралося близько 20 тисяч учасників Майдану.

джерело: “Економiст


1 комментарий

Один комментарий к “Попре постiйний штурм Майдана силовиками протестувальники вистояли”

Оставить комментарий или два